خرید اینترنتی فیلم سینمایی گردشگر توریست The Tourist
tourist
با وجود این موفقیت، فروش افتتاحیه «داون تریدر» کمتر از دو فیلم قبلی این مجموعه بود. «گردشگر» به کارگردانی فلوریان هنکل فون دونرسمارک هم در 2756 سینما 17 میلیون دلار فروخت.

فروش هفته اول «داون تریدر» بسیار کمتر از «شیر، جادوگر و کمد» بود که سال 2005 در سه روز اول 6/65 میلیون دلار فروخت، همین طور کمتر از «شاهزاده کاسپین» که سال 2008 با 55 میلیون دلار کار خود را آغاز کرد.

با این حال، «وقایع‌نگاری نارنیا: سفر داون تریدر» که از سوی فاکس قرن بیستم به بازار آمده در سطح بین‌المللی در 10141 سینما در 56 بازار 67 میلیون دلار فروخت و ضمن اینکه در رده نخست قرار گرفت مجموع فروش خود را در سطح جهانی (با حساب بازار آمریکای شمالی) به 5/105 میلیون دلار رساند. این در حالی است که فیلم با بودجه‌ای کمتر از 150 میلیون دلار ساخته شده است.

«داون تریدر» به کارگردانی مایکل آپتد فیلمساز بریتانیایی ادامه ماجراهای تعدادی از بچه‌های خانواده پونسی را پی می‌گیرد. این بار لوسی و ادموند پونسی در کنار یوستیس یکی از اقوام خود به نارنیا باز می‌گردند و در آنجا همراه شاهزاده کاسپین سوار بر یک کشتی سلطنتی بنام داون تریدر راهی سفری پرماجرا می‌شوند. 


*فیلم سینمایی گردشگر The Tourist / محصول مشترک آمریکا و فرانسه- سال 2010
زمان پخش: دوشنبه 1/1/90 – ساعت 24:00
کارگردان: فلورین هنکل
بازیگران: جانی دپ، آنجلینا جولی
خلاصه داستان: «پیر» از یک تبهکار 744 میلیون یورو دزدیده است. پلیس فرانسه همسر او «آلیس» را تحت نظر دارد تا پیر را دستگیر کند. پیر بوسیله یک پستچس به آلیس اطلاع می دهد که سوار قطار شود با شخصی که شباهت به او دارد همسفر شود تا ماموران را فریب دهد. آلسی نیز همین کا را انجام می دهد و...